اخبارگفتگوها

حجت الاسلام کلباسی: خطبه غدیر؛ محوری برای وحدت اسلامی

رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم، بیان کرد: مسئله غدیر رویداد بزرگی است که در کتاب های معتبر اهل سنت و تشیع نقل شده است، از این جهت در احدایث و تاریخ اسلام این مسئله مهم واقع شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی کلباسی رئیس مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم در گفت و گویی با اشاره به اهمیت و نکته های خطبه غدیر، اظهار داشت: پیامبراسلام(ص) در اواخر عمر با برکت خود قرار داشت، زمانیکه حضرت وارد مدینه شدند در این خطبه مسائل مهم و راه مسیر اسلام مورد بحث قرار گرفته است.

حجت الاسلام کلباسی افزود: طبیعتا اگر محوری برای موضوع وحدت بخواهیم ترسیم کنیم، این خطبه را می توان در کنار قرآن کریم قرار داده و عصاره ای از مباحث عقیدتی و اجتماعی که در آن نهفته است را مورد توجه قرار دهیم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم عنوان کرد: یکی از مباحث مهم و مورد تاکید در این خطبه مسئله ولایت و ترسیم خط ولایت و پیروی از آن توسط امت اسلامی می باشد.

وی تصریح کرد: طبیعتا این کلام توسط پیامبر اسلام(ص) و در این روز بزرگ بیان شده است که خط مشی و مسیری دقیق برای پیروان قرآن و اسلام می باشد.

وی در پایان تاکید کرد: مسئله غدیر رویداد بزرگی است که در کتاب های معتبر اهل سنت و تشیع نقل شده است، از این جهت در احدایث و تاریخ اسلام این مسئله مهم واقع شده است.

منبع: خبرگزاری تقریب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا