اخبارگفتگوها

فرهنگ مهدویت بهترین و ارزشمندترین فرهنگ است

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، «محمدصادق کفیل» ۲۵ اردیبهشت ماه در نشست بنیاد استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه باید با مردم محوری بسترسازی ظهور را ایجاد و فرهنگ مهدوی و علوی را تحکیم و تصریح کنیم، اظهار کرد: باید به صورت مهندسی شده و تخصصی به مسائل پرداخته و حرکت کنیم.

استاد، محقق، پژوهشگر و مدرس حوزه مهدویت کشور گفت: دین باوری، تقوا محوری، ایثارگری، دوستی و بخشش معیارهایی که باید روی آن متمرکز شد و صیانت و هدایت امور مهدوی را به پیش برد.

حجت الاسلام کفیل تصریح کرد: با شناخت مسیرها و جریان های انحرافی با فرهنگ سازی به کمک معرفت جویان راهکار مبارزه و مقابله برای آن ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: در جامعه باید به سمت با هم بودن برویم، روی نظام خانواده کار شود و به محیط دبستان تا دانشگاه تعمیم یابد تا حلقه شناخت ایجاد و کامل شود.

استاد، محقق، پژوهشگر و مدرس حوزه مهدویت کشور ابراز داشت: باید حلقه شاخت را با ادبیات امام سجاد(ع) که اخلاق، احکام، دعا، عبادت، تقوا و تقویت باورها و درک حقیقت است و اساس نیاز جوامع می باشد تشکیل داد.

حجت الاسلام کفیل با تاکید بر اینکه باید به سمت تدبیر و جاذبه ها حرکت کنیم، گفت: حوزه فرهنگ و دانش توجه داشته باشند اینکه علل غیبت چیست، فواید ظهور را تبیین کنند.

وی با ذکر این سوال که چه کنیم که فرزندان و خانواده مهدوی شوند؟، ادامه داد: باید با شناخت الزامات و شناساندن مفهوم واقعی انتظار و ظهور به آیندگان؛ که باید جامعه ساز و جریان ساز باشند.

استاد، محقق، پژوهشگر و مدرس حوزه مهدویت کشور خاطرنشان کرد: همه مسئولیت داریم، مسیر و تکلیف بر همه مشخص است که با بصیرت افزایی، عدالت محوری و ظلم ستیزی در میدان های علمی و عرصه های عملی حرکت کنیم.

حجت الاسلام کفیل تاکید کرد: باید فرهنگ سازی کنیم که بهترین و ارزشمندترین فرهنگ، فرهنگ مهدویت است و باید هماهنگ باشیم تا همگانی شود.

مدیریت بنیاد مهدویت استان کهگیلویه و بویراحمد هم گفت: گفتمان مهدویت به عنوان فصلی تاثیرگذار در امور معنوی و در حیات دینی، ارزش ها و باورهای مذهبی ما مسلمانان مطرح است و این اندیشه مهدوی، اندیشه واقعی و حقیقت است.

حجت الاسلام سیدعلی صالح موسوی اعظم افزود: ما راهی روشن و مترقی با الگوی مهدویت داریم و برای مروج معارف مهدویت و تشیع که نقش مهمی در سبک زندگی جامعه ما و جوامع بشری را دارد، نیاز به پشتیبانی و حمایت معنوی داریم.

وی یادآور شد: اهداف متعالی مهدویت در ضرورت بعد مردمی آن است، آن هم در شرایطی که به طرق های مختلف علیه اخلاق، معرفت و عدالت تاخته می شود.

امام جمعه موقت یاسوج با بیان اینکه، تفکر مهدویت تفکری الهی و تبیین کننده مکتب الهی هستند، خاطرنشان کرد: از فرهنگ مهدویت اینکه به معنای واقعی چه اندازه به امام زمان خود می اندیشیم و منتظر ایشان هستیم؟.

حجت الاسلام موسوی اعظم از راهکارهای ترویج فرهنگ مهدوی، تقویت فرهنگ مطالعه، توسعه آموزش های تخصصی، پژوهش محوری، آگاهی بخشی رسانه ای، محتوا سازی رسانه ای، فعال تر کردن کانون های و بنیادهای مهدوی، استفاده از مناست های دینی و فرهنگی تاکید کرد و گفت: مناسبت های فرهنگی باید به خوبی برنامه ریزی و دیده شوند و مورد توجه قرار گیرد.

مدیریت بنیاد مهدویت استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در این استان خیزش های فرهنگی و ارادت و معرفت به مسائل معنوی و دینی به خصوص برای مناسبت ها خوب است، اما حامی بسیار اندک و امکانان بسیار جزئی است.

وی اظهار کرد: استان های محروم و کم توسعه یافته از جمله استان ما به لحاظ مالی و اقتصادی نیازمند حمایت از مرکز کشور است.

حجت الاسلام موسوی اعظم تاکید کرد: ما انتظار آنچنانی از بنیاد و یا حوزه فرهنگی نداریم و در حد توان و رغبت توقع است به استان ما کمک شود.

مدیریت بنیاد مهدویت استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: نیازمند حمایتی هایی هستیم که جنبه معرفتی دارد و نیازمند آموزش و مهارت هایی که اثربخش و خروجی محور باشند می باشیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمد صادق کفیل در سفر خود به استان کهگیلویه وبویراحمد به مدت چهار روز به صورت فشرده دوره های آموزش و کارگاهی مهدویت در دانشگاه فرهنگیان با حضور گسترده دانشجویان دختر و خواهران فرهنگی آموزش و پرورش مرکز استان برگزار کرد.

وی همچنین برنامه های مختلفی از آموزش مهدویت در حوزه علمیه، سپاه فتح استان، اداره کل اطلاعات استان، دانشگاه، حسینیه ها و سایر دستگاه های اجرایی داشت.

حجت الاسلام سیدمصطفی باقری از اساتید مطرح و تخصصی حوزه مهدویت کشور هم در مدت پنج روز برنامه های متنوع آموزش مهدویت در دستگاه ها و بخش های مختلف این استان برگزار کرد.

منبع: خبرگزاری شبستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا