اخبارالبرز

دشمن تلاش میکند تا فرهنگ ابتذال را جایگزین فرهنگ انتظار کند

جلسه آموزشی سبک زندگی مهدوی، باحضور خانواده های کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سخنرانی حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد البرز در اردوگاه شهید رجایی در کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز، جلسه آموزشی سبک زندگی مهدوی، باسخنرانی حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد استان البرز و حضور خانواده های کارکنان بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در اردوگاه شهید رجایی کرج در تاریخ دوازدهم آذر ماه برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام عسکری با اشاره به آیه ۶ سوره تحریم گفت: خداوند در قرآن کریم می فرماید : (یا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا قُوا أَنْفُسَکُمْ وَ أَهْلِیکُمْ ناراً) به خانواده و اهل خود توجه داشته باشید، این توجه هم در باب مباحث تربیتی است و هم در باب مباحث دینی. با توجه به اینکه ما در دوره آخرالزمان و عصر غیبت به سر می بریم، لذا دشمن با هجمه و حمله به خانواده و نقش پدر و مادر در خانواده، تلاش می کند حریم خانواده رابشکند و فرهنگ ایتذال را جایگزین فرهنگ انتظار کند.

مدیر بنیاد استان افزود‌: جای دارد که ما به موضوع خانواده و تربیت دینی فرزندان توجه بیشتری داشته باشیم، به ویژه که پیامبر(ص) در مورد فرزندان آخرالزمان و عدم توجه پدر و مادران بر تربیت دینی فرزندانشان هشدار داده اند.

وی ادامه داد‌: به جهت هجمه ها و فتنه های آخرالزمان به ما توصیه شده تا نسبت به تربیت دینی فرزندانمان بیشتر توجه کنیم. همچنین آگاهی دادن نسبت به موضوع امامت، جلوه های مهر و محبت امام مهدی علیه السلام، امید به آینده و ظهور حضرت، تحقق حکومت مهدوی، تحقق امنیت، آرامش، اخلاق و توحید از مؤلفه های حکومت مهدوی است که بیان آنها می تواند در جامعه ایجاد امید کند.

عسکری با استناد به آیات و روایات به اهمیت جایگاه تربیت مهدوی اشاره کرد و گفت: سیره اهل بیت و انبیاء نیز چنین بوده، بویژه اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند تا موضوع انتظار و امید به آینده و ایمان را برای نوجوانان و جوانان تقویت کنیم.

وی در پایان افزود : لازم است تا ما هم با بیان خوب، زیبا، جذاب و اثرگذار بتوانیم فرزندانمان رابا آموزه های دین مثل نماز، امامت، توحید و آخرالزمان آشنا کنیم.

دشمن تلاش میکند تا فرهنگ ابتذال را جایگزین فرهنگ انتظار کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا