اخبارلرستان

فعالیت‌های کانون مهدویت دانشگاه لرستان تشریح شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان لرستان، معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان برخی از فعالیت‌ها و برنامه‌های کانون مهدویت دانشگاه استان را در تاریخ یکم مرداد ماه تشریح کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان اظهار داشت: این کانون‌ها در حوزه‌های مختلفی مانند آوا، باستان‌شناسی، جهادی شهید سلیمانی، خیریه ستین، رسانه، شعر و ادب، صنایع دستی، فرهنگ اسلامی ملل، فیلم و عکس، قرآن و عترت، گرافیک محیطی، آسیب‌شناسی، گردشگری، محیط ‌زیست، مهدویت، نشاط و سلامت، نماز و نیایش، نمایش، نوا، هلال احمر، هنرهای تجسمی، کارآفرینی، کتابخوانی و لرستان‌شناسی فعالیت دارند.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه لرستان با بیان اینکه کانون‌های دانشجویی در حوزه‌های فرهنگی، هنری، مذهبی و اجتماعی با هدف حمایت از استعدادها و خلاقیت‌های دانشجویان، فعالیت می‌کنند، افزود: تقویت و ترویج فرهنگ کار گروهی و فرهنگ مشارکت‌‌، از اهداف فعالیت کانون‌های دانشجویی است.

وی با بیان اینکه یکی از کانون‌های فرهنگی و هنری این دانشگاه کانون مهدویت است که این کانون در راستای ترویج فرهنگ مهدویت و انتظار در حرکت است، اظهار کرد: این کانون فعالیت‌ها و برنامه‌های مختلفی را در طول سال‌تحصیلی در سطح دانشکده‌ها و خوابگاه‌های دانشجویی برگزار می‌کند که از جمله آنها می‌توان به اجرای طرح سه‌شنبه‌های مهدوی اشاره کرد.

این مقام مسئول عنوان کرد: در طرح سه‌شنبه‌های مهدوی ایستگاه‌هایی در مقابل درب ورودی دانشکده‌ها برپا می‌شود که در این ایستگاه‌ها از ظهر تا بعد از نمازظهر، بسته‌های فرهنگی مرتبط با بحث مهدویت و انتظار و پیام‌های معنوی و مهدوی بین دانشجویان توزیع می‌شود.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه لرستان گفت: در راستای ترویج فرهنگ مهدویت برنامه‌های مختلفی در سطح دانشگاه برگزار می‌شود که از جمله آنها میتوان به برگزاری دوره‌های مهدویت و آشنایی با مبانی و معارف مهدویت برای اساتید، دانشجویان و کارکنان و همچنین جلسات نقد و بررسی و مناظره با موضوعات مرتبط با مهدویت و انتظار اشاره کرد.

وی در ادامه از برگزاری جشنواره ملی دانشجویی انتظار در دانشگاه لرستان خبر داد و افزود: این جشنواره ملی قرار است با همکاری دانشگاه لرستان و بنیاد فرهنگی امام مهدی‌موعود(عج) استان لرستان با رویکرد مهدویت و دانشگاه منتظر برگزار شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا