اخبارایلام

فعالیت‌های مهدوی استان ایلام در ایام اربعین حسینی تشریح شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر بنیاد استان در مصاحبه با روابط عمومی، فعالیت‌های مهدوی ایام اربعین حسینی استان را تشریح کرد.

رضایتی با اشاره به برپایی موکب صاحب الزمان در شهر مهران گفت: موکب بزرگ صاحب الزمان(عج) شهر مهران که در مسجد صاحب الزمان(عج) محله فرخ آباد واقع شده است، در طول ایام اربعین حسینی خدمات ویژه‌ای را به زائرین می‌دهد. این موکب در این ایام علاوه بر اسکان زائرین در دو محیط مسجد و حسینیه، به پخت سه وعده غذا می‌پردازد و بین زائرین توزیع می‌کند.

وی افزود: این موکب با دارا بودن روحانی مستقر در بین برگزاری نمازهای جماعت، به ایجاد جو مهدوی در بین زائرین می‌پردازد و همواره مباحث مهدوی مطرح می‌گردد. برگزاری دوره‌های آموزش معارف مهدویت برای زائرین بصورت مختصر و کوتاه و توزیع پارچه نوشته‌هایی جهت نصب روی کوله پشتی با متون مهدوی از دیگر فعالیت‌های این موکب می‌باشد. این پارچه نوشته ها علاوه بر نشر معارف مهدوی، به زائرین کمک می‌کند در بین ازدحام جمعیت به راحتی همراهان خود را پیدا کنند.

رضایتی ادامه داد: در مسیر مرز مهران، موکب‌های مختلفی به بحث مهدویت پرداخته‌اند و خدمات مختلفی را ارائه می‌دهند. روحانیون مستقر در این موکب‌ها در قالب میز پاسخگویی به شبهات، به سوالات مهدوی زائرین پاسخ داده و آن‌ها را راهنمایی می‌کنند. توزیع بروشورهای مهدویت و پارچه نوشته‌هایی با طرح مهدوی جهت نصب روی کوله پشتی از دیگر خدمات این مواکب است.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام به خدمات موکب مرکزی شهر ایلام اشاره کرد و گفت: این موکب یزرگ که در محل دائمی نمایشگاه‌های شهر ایلام برپا شده است خدمات بسیار زیادی را ارائه می‌دهد و در این میان یکی از غرفه‌های این موکب بزرگ به بحث ظهور و نشر معارف مهدوی اختصاص داده شده است. این غرفه که بصورت شبانه روزی فعال است، با دارا بودن روحانی مستقر، به توزیع اقلام مهدوی و پاسخگویی به شبهات مهدویت می‌پردازد.

رضایتی در پایان گفت: در طول مسیر پیاده روی زائرین و در مواکب مختلف بنرها و پوسترهایی با موضوع مهدویت نصب شده است. این بنرها توسط بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان و با همکاری دستگاه‌های مختلف تهیه و در طول مسیر نصب گردیده است.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا