اخبارتهران

فعالیت ۳۰۰ مربی معارف مهدویت در تهران

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران، ابراهیم آقابابائی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران با حضور در برنامه سلام خبرنگار در روز پنج شنبه ده خرداد ماه با اشاره به برگزاری مرحله حضوری سومین دوره تربیت مربی مهدویت اظهار کرد: در استان تهران سومین دوره تربیت مربی مهدویت در حال برگزاری است که با انتشار فراخوان، افراد علاقه مند و واجد شرایط ثبت نام کردند و با انجام مصاحبه ورودی، حدود ۱۸۰ نفر برای شرکت در این دوره انتخاب شدند.

آقابابائی ادامه داد: این افراد در مرحله حضوری دوره شرکت کردند و قرار است که امروز آزمون نهایی در مرحله حضوری برگزار شود، دو مرحله دیگر از این دوره باقی می ماند که یک مرحله آن به صورت مجازی و مرحله دیگر آن به صورت مطالعاتی و کارگاهی برگزار می شود، در پایان آموزش کارگاهی، خواهران و برادرانی که این مرحله را با موفقیت طی کنند در استان تهران مربی معارف مهدویت می شوند.

وی اضافه کرد: مربیان معارف مهدویت بیشتر به صورت نیرو های داوطلب و افتخاری با بنیاد همکاری دارند، ما در سطح شهر تهران حدود ۳۰ قرارگاه فرهنگی انتظار ایجاد کرده ایم که این مربیان به این قرارگاه ها معرفی می شوند و برای آحاد مردم مخصوصا در مدارس، دانشگاه ها و برای مردمی که علاقه مند هستند دوره های آموزشی مهدویت، شامل معارف عمومی مهدویت مقدماتی و تکمیلی برگزار می کنند.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) استان تهران گفت: سال ۱۴۰۲ برای عموم مردم حدود ۶۰ دوره برگزار کردیم، امسال هم امیدوار هستیم این دوره ها و نشست های معرفت مهدوی با فعالیت این مربیان گسترش پیدا کند.

در استان تهران حدود ۳۰۰ نفر مربی مهدویت در حوزه بزرگسال و کودک و نوجوان فعالیت می کنند.

وی ادامه داد : در سال جاری برای اینکه توانمندی مربیان بیشتر بشود ۳۲ ساعت آموزش حضوری و ۲۰ ساعت آموزش مجازی و غیر حضوری تعریف شده است و حدود ۱۵ ساعت هم آموزش مطالعاتی دارند . بعد از گذراندن این مراحل در کارگاه های آموزش مهدویت شرکت خواهند کرد سپس گرایش های این مربیان انتخاب خواهد شد، بخشی از آنان که به حوزه کودک و نوجوان علاقه دارند وارد آن مسیر می شوند و بخشی هم در حوزه بزرگسال آموزش دیده اند، در این حوزه تدریس خواهند داشت.

مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) استان تهران در خصوص آموزش آشنایی با شبهات مطرح شده در حوزه مهدویت و جلوگیری از سوء استفاده از این موضوع گفت: بنای بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) از ابتدا بر این بوده که حقیقت جریان مهدویت راستین را در میان مردم تبلیغ کند و آموزش دهد، عمده ترین فعالیتش را هم در زمینه آموزش برنامه ریزی کرده است، زیرا با برگزاری یک نشست این موضوع برای مردم نهادینه نمی شود، لذا برگزاری دوره آموزش معارف مهدویت در دو بخش ۱۶ ساعته پیش بینی شده است، ۱۶ ساعت آموزش ابتدایی و ۱۶ ساعت دوره تکمیلی است.

آقابابائی ادامه داد: محور های اصلی موضوع مهدویت که یک بخش آن شناسایی شبهه های این حوزه است سعی کرده ایم از روحانیانی که در مرکز تخصصی مهدویت حوزه علمیه قم آموزش دیده اند برای آموزش مربیان استفاده کنیم یعنی مربیان ما تحت آموزش مدرسان مرکز تخصصی مهدویت آموزش دیده اند. در حقیقت خط اصلی مهدویت راستین به این مربیان آموزش داده می شود که عمدتا بحث مهدویت در آیات قرآن و روایات است، همچنین پیشینه مهدویت و غرب و مهدویت و از این دست مباحث در این دوره ها به مربیان آموزش داده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا