اخبارکردستان

انتظار مثبت مبارزه با ظلم و ستم است

ماموستا امجد محمودی امام جمعه موقت مریوان با بیان اینکه آخر زمان دنیایی است که تشنه عدالت می باشد؛ عنوان کرد: انتظار مثبت آن است که عاشقان و دلدادگان آن شخصیت بزرگ که همیشه انتظار ظهور او را می‌کشند برای ظهور امام(عج) شب و روز نشناسد و دست روی دست نگذارد و با ظلم و ستم مبارزه کند.

ماموستا امجد محمودی امام جمعه موقت مریوان در گفتگو با روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ضمن تبریک ایام مبارک ماه ربیع اظهار داشت: دیدگاه اهل سنت نسبت به ظهور آخرین منجی عالم بشریت (ع) مورد اجماع و اتفاق همه علماء اهل سنت است.

وی تصریح کرد: در مورد پیامبر اکرم(ص) حدیثی آمده است که در آخر زمان که دنیا پر از ظلم و ستم می‌شود و حاکمانی که مستبد و مردم را زیر چکمه‌های ظلم خود می‌اندازند، به تخریب، قتل و کشتار جمعی مشغول هستند که باعث از بین بردن جمعیت و جدایی مردم از قرآن و سنت صحیح نبوی(ص) می شوند.

ماموستا محمودی عنوان کرد: در آخر زمان کسی که هم نام رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم یعنی “محمد” است و نبی مکرم اسلام(ص) این مژده را داده است و می‌فرمایند: در آخر زمان این انسان دنیا را پر از عدالت و داد می کند و منتظران ظهور آن شخصیت برجسته به آرزوی دیرینه خود در گذشته تا مقطع زمانی احساس می‌کنند.

این عالم اهل سنت ابراز داشت: آخر زمان دنیایی است که تشنه عدالت می باشد، دنیایی که انسان‌ها در آن احساس ناامنی می‌کنند، دنیایی که فقر و تنگدستی در کشور اروپایی بیداد می‌کند، حاکمان ظالم و مستبد باعث از بین بردن حق و عدالت و انسانیت هستند هیچ انسانیتی در آنها دیده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه بسیاری از رفتارهای غلط اجتماعی و فرهنگی غرب از نشانه های بارز آخر زمان است یادآور شد: اروپایی که بی حجابی، آزادی و قانونی بودن همجنس بازی، محدودیت حجاب برای مسلمانان، آتش زدن قرآن‌ و … این‌ها را به عنوان نماد اسلام ستیزی ترویج داده‌اند، بدانند که بر اساس مژده الهی و رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم حضرت مهدی (عج) ظهور کرده و دنیا را پر ازعدالت می‌کند، آنگاه مردم در کمال آرامش و در کمال احساس امنیت هم امنیت دینی اقتصادی و هم امنیت فیزیکی به معنای واقعی می‌رسند؛ لذا انتظار مثبت آن است که عاشقان و دلدادگان آن شخصیت بزرگ که همیشه انتظار ظهور او را می‌کشند برای ظهور امام(عج) شب و روز نشناسد و دست روی دست نگذارد و با ظلم و ستم مبارزه کند.

امام جمعه موقت مریوان خاطرنشان کرد: از دیدگاه اهل سنت ما معتقد هستیم که امام زمان در آخر زمان به دنیا می‌آید و تنها اختلاف ما با برادران عزیز اهل تشیع در این است که آنها معتقد به ظهور هستند ولی غیبت کبری کرده است ولی ما معتقد هستیم که در آخر می‌آید و هنوز دنیا نیامده است.

وی در ادامه اذعان کرد: وجه اشتراک بین ما اهل سنت و اهل تشیع در بودن و ظهور قطعی امام مهدی علیه السلام می باشد؛ ما عالمان و پیشوایان اهل سنت معتقدیم در آخرالزمان حضرت عیسی(ع) که از طرف خداوند بزرگ بر روی زمین می‌فرستد همراه امام مهدی عجل الله تعالی فرجه می آیند و نمادها شرک را درهم می شکانند، کلیساهایی که آلوده به تحریف و همچنین تقدیسی غیر از خدا هستند همه آنها پاک می‌شود؛ خود حضرت عیسی علیه السلام در مدینه منوره پشت سر امام زمان(عج) نماز می خواند؛ و بعد از کشتن دجال، حضرت عیسی آخرین نفری است که حج را به جا می‌آورد و در مدینه وفات می‌کند و در کنار قبر پیامبر(ص) دفن می‌شود، این دیدگاه واقعی اهل سنت نسبت به ظهور مهدی(عج) است.

ماموستا در پایان بیان نمود: ان شاءالله زمانی پیش بیاید که این عدالت محور اتفاق و اجماع فریقین رخ بدهد و جامعه از این ظلم و ستمی که در آن است پاک بشود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا