اخبارچهارمحال و بختیاری

اختتامیه سومین جشنواره امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد

سومین جشنواره امامت و مهدویت با معرفی برترین‌ها در دانشگاه آزاد شهرکرد به کار خود پایان داد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان چهارمحال و بختیاری، همزمان با اعیاد شعبانیه و سالروز ولادت باسعادت حضرت علی اکبر علیه السلام و روز جوان، آئین اختتامیه سومین جشنواره علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت با موضوع سبک زندگی علوی در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد برگزار شد.

رحیمی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گفت: مهدویت به عنوان یکی از اعتقادات مهم در اسلام، می‌تواند به عنوان یک موضوع مورد بررسی و بحث در دانشگاه‌ها مطرح شود. این موضوع از جنبه‌های مختلفی مانند اعتقادات دینی، فلسفی، تاریخی و اجتماعی قابل بررسی است.

وی افزود: پرداختن به موضوع مهدویت در دانشگاه‌ها و تحقیقات دینی، فلسفی، تاریخی و اجتماعی می‌تواند به فهم بهتر این مفهوم و تأثیرات آن بر جوامع اسلامی کمک کند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی همچنین درحاشیه برگزاری این جشنواره بیان کرد: دانشگاه باید در تمدن‌سازی و ایجاد تمدن نوین اسلامی نقش‌آفرینی کند؛ تمدن ابزار زندگی انسان بوده و بشر در سایه تمدن زندگی می‌کند؛ بنابراین در ایجاد تمدن نوین اسلامی باید مفاهیم پایه وجود داشته باشد و در نظام تعلیم و تربیت دانشگاه تحول ایجاد کنیم؛ چرا که دانشگاه‌های ما در حوزه‌های مختلف افراد تمدن‌ساز را نمی‌سازد و سمت و جهت تمدنی ندارد.

رحیمی یادآور شد: به دلیل اهمیت این موضوع مقام معظم رهبری فرمودند؛ مهمترین سوال دانشگاه‌ها با تکیه بر میراث و تجربه انقلاب اسلامی، تمدن نوین اسلامی است؛ بنابراین مسائل دانشگاه باید بین مسائل تمدن نوین اسلامی باشد، از این رو دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از مسائل دانشگاه، به موضوع امامت و مهدویت پرداخته است.

در ادامه رئیس دبیرخانه امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به موضوع سومین جشنواره امامت و مهدویت در شهرکرد، گفت: سبک زندگی علوی به معنای زندگی متعادل، ساده و با انطباق با محیط اطراف است، این سبک زندگی بر اصولی مانند صداقت، اخلاق، احترام به دیگران و مسئولیت پذیری تاکید دارد و همچنین، سبک زندگی علوی بر پایه ارزش‌های دینی و اخلاقی مانند تواضع، بخشش و عدالت استوار است.

مریم نقدی دبیر سومین جشنواره امامت و مهدویت هم در حاشیه این مراسم هدف از برگزاری این جشنواره را ترویج فرهنگ مهدویت و رسیدن به تمدن نوین اسلامی عنوان کرد و گفت: فعالیت‌های منتخب علمی نخبگان با موضوع مهدویت در جشنواره فرهنگی امامت و مهدویت در قالب یک کتابچه به چاپ می‌رسد.

وی افزود: تعداد ۸۰ مقاله علمی از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی استان چهارمحال و بختیاری ارسال شد که پس از داوری سه مقاله به عنوان مقالات برتر انتخاب شد.

دبیر دبیرخانه سومین جشنواره امامت و مهدویت یادآور شد: بهاره بنی طالبی دانشیار گروه حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد موفق شد با ارائه مقاله‌ای با عنوان تبیین ارتباط بین حسابداری اسلامی و پاسخ‌گویی از منظر دانش رتبه نخست را کسب کند

همچنین محمدتقی محمودی عضو هیأت علمی گروه علوم تربیتی دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با ارسال مقاله‌ای با عنوان شاخصه‌های ممیزه سبک زندگی علوی و نادر پورارشد عضو هیأت علمی گروه حقوق دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد با مقاله ادله عقلی در اثبات اصالت ائمه علیهم السلام با تأکید بر شبهات کنونی جوانان، به ترتیب رتبه‌های دوم و سوم را بدست آوردند.

همایش امامت و مهدویت یک رویداد مذهبی و فرهنگی است که در آن موضوعات مربوط به امامت و مهدویت در اسلام بررسی می‌شود و در این همایش، نخبگان، محققان و علاقمندان به این موضوعات به گفتگو، سخنرانی و بحث پیرامون مهدویت می‌پردازند.

شایان به ذکر است در پایان این مراسم با حضور مسئولان کشوری و استانی، از برترین ها، با اهدای لوح سپاس قدردانی شد و همچنین ادای احترام به پنج شهید گمنام دانشگاه، برپایی نمایشگاه کتاب مهدویت، نمایشگاه نقاشی از فرزندان کارکنان و استادان دانشگاه، پخش کلیپ و سرود، سخنرانی با موضوع مهدویت، ارائه مقاله توسط رتبه نخست جشنواره و گزارش اقدامات انجام شده توسط دبیر علمی همایش از دیگر برنامه‌های سومین جشنواره امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی شهرکرد بود.

اختتامیه سومین جشنواره امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد

اختتامیه سومین جشنواره امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد

اختتامیه سومین جشنواره امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد

اختتامیه سومین جشنواره امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد شهرکرد برگزار شد

منبع: خبرگزاری صدا و سیمای مرکز چهارمحال و بختیاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا