اخبارالبرز

افتتاحیه طرح پرواز بنیاد استان البرز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان البرز، کارگاه خودشناسی و خداشناسی با عنوان خودت را بشناس با هدف ارتقای معرفتی برای نوجوانان و جوانان قرارگاه جوان منتظر و با حضور باحضور مدیر بنیاد استان البرز و مدیر دفتر تبلیغات اسلامی محمد شهر و مشکین دشت برگزار شد.

در این کارگاه ابتدا حجت الاسلام عسکری مدیر بنیاد البرز پس از خیر مقدم به نوجوانان و جوانان قرارگاه گفت: ازشما می‌خواهم که در جلسات پررنگ‌تر حضور داشته باشید و دوستان و دختران مهدوی و امام زمانی را هم در این جلسات دعوت کنید.
وی در ادامه گفت: قطعاً خودشناسی با اتصال به امام زمان اتفاق می‌افتد.” خداوند در سوره لقمان آیه ۲۰ می‌فرماید: آیا نمی‌بینید که خداوند هر آنچه در آسمان و زمین است در اختیار شما قرار داده” تا اینکه ما به خودشناسی و خداشناسی برسیم.

عسکری با استناد به آیات قرآن و روایت امام صادق علیه السلام گفت: نعمت‌های ظاهری یعنی همان امام ظاهر و نعمت باطنی یعنی امام غائب است.

مدیر بنیاد استان با اشاره به اینکه این جلسات و کلاس‌ها تداوم خواهد داشت و بنا داریم بخشی از این کلاس‌ها را در اردوی آموزشی تشکیل دهیم، گفت: برای این حرکت نیاز به فعالیت شما جوانان داریم. دشمن از همین حالا برای آغاز مهر فعالیت خودش را شروع کرده تا موجی از جریان مخالف و معترض را در مدارس ایجاد کند. هر چقدر شما در این موضوعات قوی تر باشید، می‌توانید در مدارس به تبیین و آگاه سازی نوجوانان بپردازید.

در ادامه علی مهربان کارگاه یک روزه خودشناسی و خداشناسی را آغاز کرد. انسان شناسی، شیوه ی رفتار با انسان، بررسی ابعاد وجودی انسان، بینش گرایش کنش در انسان و تعریف انسان که موجودی گرایشمند است، از عناوین وموضوعات مطرح شده دراین کارگاه بود.

در انتها گروه دختران فاطمی با اجرای تئاتر زیبای یاس کبود جلسه را با ذکر مصیبت سید و سالار شهیدان متبرک ساخت.

افتتاحیه طرح پرواز بنیاد البرز برگزار شد

افتتاحیه طرح پرواز بنیاد البرز برگزار شد افتتاحیه طرح پرواز بنیاد البرز برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا