اخبارایلام

دوره‌های مهدویت در دانشگاه فرهنگیان استان ایلام برگزار می‌شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام، مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان در جلسه با رئیس دانشگاه فرهنگیان که در روز دوشنبه دهم مهرماه برگزار شد، از توافق جهت برگزاری دوره‌های آموزش معارف مهدویت در این دانشگاه خبر داد.

فیض اله رضایتی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان ایلام در ابتدای این جلسه ضمن تشکر از رئیس و کارکنان این دانشگاه جهت نشر معارف مهدوی و فضایل امام عصر(عج) گفت: دانشگاه فرهنگیان همواره یک قطب فرهنگ سازی در کشور بوده است و آموزش دانشجو معلمان به معارف مهدوی باعث ایجاد فرهنگ مهدوی و در نهایت جامعه مهدوی خواهد شد. یک جامعه مهدوی نیازمند آموزش‌های لازم از طرف نهادهای فرهنگی و تاثیرگذار است. دانشگاه فرهنگیان به عنوان یک نهاد که معلمان آینده این مرز و بوم را آموزش می‌دهد می‌تواند با آموزش جامعه زیرمجموعه خود گام بلندی در این مسیر بردارد.

رضایتی افزود: برگزاری دوره‌های مهدویت با استفاده از اساتید تخصصی که از طرف بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) مرکز فرستاده می‌شوند برگزار خواهد شد. این اساتید همگی بصورت تخصصی در حوزه مهدویت فعالیت می‌کنند و مدارک این حوزه را دارا می‌باشند. علاوه بر آموزش دانشجو معلمان جهت ترویج فرهنگ مهدویت در میان دانش‌آموزان، می‌توان از تعدادی از دانشجو معلمان بومی به عنوان مدرسین مهدویت نیز استفاده کرد و این اساتید تخصصی بصورت جداگانه و پیشرفته به تربیت این عزیزان به عنوان مربی مهدویت بپردازند.

رضایتی در پایان اشاره کرد: استفاده از ظرفیت موجود وظیفه همه ماست. خدمت به ملت، خدمت به امام زمان است و ما اگر جایگاه و منصبی داریم باید از آن برای خدمت به مردم استفاده کنیم. شناساندن معارف مهدوی نیز خدمت به جامعه است و باعث از بین رفتن بسیاری از آسیب‌های اجتماعی خواهد شد و آرزومندیم که همه ما در این راه سرباز امام زمان (عج) باشیم و بتوانیم در روز قیامت و در پیش‌گاه خداوند متعال سربلند و آبرومند محشور شویم.

دوره‌های مهدویت در دانشگاه فرهنگیان استان ایلام برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا