تهران

دوره آموزش معارف مهدویت با موضوع امام مهدی در قرآن و ادعیه برگزار گردید

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان تهران، دومین جلسه از سومین دوره مهدویت با موضوع امام مهدی در قرآن و ادعیه ،در قرارگاه انتظار شهید رضا خلیلی استان تهران در روز شنبه ۶ خردادماه و با حضور ۵۴ نفر از متربیان دوره مقدماتی و تکمیلی مهدویت با تدریس حسینی برگزار شد. این مراسم با قرائت زیارت آل یاسین شروع شد.

در این جلسه مسئول واحد خواهران بنیاد استان تهران، با اشاره به یکی از آیات مهدوی(آیه ۱۰ سوره فتح)گفت: عهد یعنی پیمان و تعهد، کسی که پیمان شکنی کند خودش ضرر می‌کند. عمل و اراده پیامبر، همان عمل و اراده خداست، یعنی بیعت با پیامبر بیعت با خداست، خدا به حمایت کسی نیاز ندارد پس از پیمان شکنی پرهیز کنیم، چون خدا قدرت فوق همه قدرت هاست.
عهدی که خدا از طریق فطرت یا انبیا با انسان بسته و ما در جواب گفتیم قالوا بلی برای حمایت از حجت ش و تبعیت از اوست.

وی در ادامه گفت: در مورد اصول دین باید تحقیق کرد و در مورد فروع دین تقلید، هر کس باید تابع حجت زمان خودش باشد.
حسینی افزود: کسی که به خاطر دنیا با امام بیعت می کند و بعد که کار دنیایش تمام میشود، بیعت شکنی می کند، خدا در روز قیامت اصلاً به او نگاه نمی کند. ما باید بترسیم نکند به خاطر عدالت امام مهدی عجل الله از او دست بکشیم، باید زمینه ساز ظهور باشیم، یکی از نشانه های وفاداری به حضرت گوش کردن به حرف امام است..
وی در آخر گفت: یکی از سخنان امام مهدی(ع) این است که، در زمان غیبت کبری حواستان به نائب عام ما باشد و در این زمان نائب ایشان امام خامنه ای هستند.
در این مراسم مدرک متربیان دوره اول به دست حسینی به عزیزان اهدا شد.
همچنین سرودی در مورد آقا صاحب الزمان(عج) به صورت دسته جمعی و در پایان با توجه به هفته کرامت مولودی‌خوانی و پذیرایی از مهمانان صورت پذیرفت.

دوره آموزش معارف مهدویت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا