چهارمحال و بختیاری

دوره آموزشی حکومت مهدوی و وظایف منتظران در شهرکرد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان چهارمحال و بختیاری، دوره آموزشی ضمن خدمت حکومت مهدوی و وظایف منتظران با حضور ۳۳ نفر از کارکنان جمعیت هلال احمر از سراسر شعب استان، روز پنج شنبه، هیجدهم آبان ماه در شهرکرد برگزار شد‌.

مسعود مثنوی مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان چهارمحال و بختیاری گفت: مدرس این دوره حجت الاسلام والمسلمین فلاح دعوت شده از استان قم بود که در خصوص مهدویت، بررسی دوران غیبت امام عصر(عج) و همچنین وظایف منتظران مطالبی را عنوان کرد.

وی افزود: انتظار، خصوصیات حکومت مهدوی، بررسی اخبار غیبی ظهور، بررسی روایات و آیات پیرامون امام مهدی(عج)، بررسی ویژگی یاران خاص امام زمان(عج) و… از مباحث مطرح شده در این دوره آموزشی بودند.

حجت الاسلام والمسلمین علی اکبر جعفری مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر چهارمحال و‌ بختیاری گفت: امید از مهمترین لوازم حیات انسانی و بشری است و امام زمان (عج) نقطه امید است.

وی خاطر نشان کرد: از حضرت ابراهیم (ع) گرفته تا حضرت موسی (ع) همگی به دنبال جایگاه حقیقی انسان بودند چراکه پیامبران می خواستند انسان را از جایگاهی که هست، بالاتر ببرند و به جایگاه حقیقی اش برسانند.

حجت الاسلام‌ و المسلمین فلاح استاد حوزه و‌ دانشگاه استان قم با اشاره به وظایف یک فرد منتظر برای فرج صاحب الزمان(عج)، گفت: منتظر واقعی یک سری وظایف عام و یک سری وظایف خاص دارد، وظایف عام آن این است که امام زمان(عج) را بشناسد و نسبت به ایشان معرفت پیدا کند و از وظایف خاص این است که بر سختی‌های دوران غیبت صبر پیشه کند.

دوره آموزشی حکومت مهدوی و وظایف منتظران در شهرکرد برگزار شد

دوره آموزشی حکومت مهدوی و وظایف منتظران در شهرکرد برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا