اخبارالبرز

روز دحوالارض معیت و همراهی با امام زمان را بخواهیم

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف استان البرز، آیت‌الله حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه استان البرزدر خطبه‌های امروز نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه مهم‌ترین، سخت‌ترین و بافضیلت‌ترین اعمال، انتظار فرج است، گفت: در کتاب شریف مصباح المتهجد مرحوم شیخ طوسی دعایی سنددار برای روز دحوالارض ذکر کرده است.
وی گفت: دعا کوتاه است اما مطالب مهمی در قالب دعا خواسته‌شده است. در دعایی که در این روز وبرای این مسئله طبیعی که در عالم خلقت اتفاق افتاده آمده که: «اللَّهُمَّ دَاحِیَ‌الْکَعْبَهِ» تا آنجا که می‌گوید ««وَ اجْعَلْنِی مِنْ مُرَافِقِی أَوْلِیَائِکَ وَ أَهْلِ اجْتِبَائِکَ وَ اصْطِفَائِکَ». خدایا! مرا از یاران و همراهان اولیائت، برگزیدگانت و خاصان‌ درگاهت قرار ده» و در این درخواست ما معیت و همراهی با امام زمان را می‌خواهیم.

وی بیان کرد: با توجه به این دعا و روایاتی که دارد روز قیام حضرت هم همین روز است یعنی باید همه ما تلاش لازم را برای فراهم کردن مقدمات تشکیل حکومت جهانی حضرت و ایجاد تمدن مهدوی انجام دهیم که این کار یعنی انتظار فرج. امام جمعه کرج تصریح کرد: انتظار به معنای یکجا نشستن و دعا کردن نیست بلکه انتظار همه‌اش حرکت، تلاش و مجاهده است لذا از روایات فهمیده می‌شود که مهم‌ترین، سخت‌ترین و بافضیلت‌ترین اعمال، انتظار فرج است.

نماینده ولی فقیه استان البرز بیان کرد: امام رضوان‌الله علیه کسی است که خود دعای دحوالارض رامیخواند و تقریباً هفتاد روز قبل از وفات در پیامی دقیق خطاب به مسؤلان فرمود: «مسئولان ما باید بدانند که انقلاب ما محدود به‌ ایران نیست. انقلاب مردم ایران نقطه شروع انقلاب بزرگ جهان اسلام به پرچم‌دارى حضرت حجت ارواحنا فداه است که خداوند بر همه مسلمانان و جهانیان منت نهد و ظهور و فرجش را در عصر حاضر قرار دهد. مسائل اقتصادى و مادى اگر لحظه‌اى مسئولین را از وظیفه‌اى که بر عهده‌دارند منصرف کند، خطرى بزرگ و خیانتى سهمگین را به دنبال دارد. باید دولت جمهورى اسلامى تمامى سعى و توان خود را در اداره هر چه‌ بهتر مردم بنماید، ولى این بدان‌ معنا نیست که آن‌ها را از اهداف عظیم انقلاب که ایجاد حکومت‌ جهانى‌ اسلام است منصرف کند. این خط حرکتی مسئولان نظام باید باشد»؛ یعنی هدف، ایجاد تمدن است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان البرز با بیان اینکه روز دحوالارض که به‌ظاهر یک پدیده‌ طبیعی است و خداوند برای آن اعمالی را قرار داده گفت : اما گذشته از توجه به توحید و تقویت روح بندگی، ما را به سمت سیاست و تشکیل حکومت هم سوق می‌دهد، و انسان باید نسبت به چنی دعایی توجه کند، که بخشی از آن می فرماید : «اللَّهُمَ وَ الْعَنْ جَبَابِرَهَ الْأَوَّلِینَ وَ الآخِرِینَ وَ بِحُقُوقِ أَوْلِیَائِکَ الْمُسْتَأْثِرِینَ» در بخش دیگر می‌فرماید «اللَّهُمَ وَ عَجِّلْ فَرَجَ أَوْلِیَائِکَ وَ ارْدُدْ عَلَیْهِمْ مَظَالِمَهُمْ»

آیت الله حسینی همدانی گفت: درواقع انسان با دعای دحوالارض انتظار فرج را طلب می‌کند و تشکیل حکومت نوین و حکومت مهدوی رامی خواهد وبعد طلب می‌کند که «وَ أَظْهِرْ بِالْحَقِ قَائِمَهُمْ وَ اجْعَلْهُ لِدِینِکَ مُنْتَصِرا وَ بِأَمْرِکَ فِى أَعْدَائِکَ مُؤْتَمِرا».
این یک دعاست اما دین و سیاست را همراه هم کرده است.

نماینده ولی فقیه استان البرز بابیان اینکه اگر روابط با مصر هم در مسیر عادی خودش قرار بگیرد مسائل فراوانی حل خواهد شد، گفت : اگر خوب دقت و با بصیرت نگاه کنید می‌بینید که حرکت به سمت تمدن مهدوی که مقدمه‌اش انقلاب اسلامی ایران است آغازشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا