اخبارمرکزی

کلاس آموزش معارف مهدوی با محوریت کتاب نگین آفرینش ۱ در استان مرکزی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، کلاس معارف مهدوی با محوریت کتاب نگین آفرینش ۱، درس ششم، با حضور میترا نجاتی از اساتید بومی استان روز چهارشنبه بیست و دوم شهریور ماه در کانون افق شهرستان اراک برگزار شد.

در این کلاس میترا نجاتی در بحث غیبت امام زمان(عج) گفت: غیبت حضرت ولیعصر(عج) هم به معنی پوشیده بودن او از دیدگان مردم و هم به معنی دیدن امام ولی نشناختن او، در روایات بیان شده است.

نجاتی افزود: امام زمان از آغاز زندگی، پنهانی می زیست و پدر بزرگوارش، او را فقط به عده ای از یاران خاص آشنا کرد، با شهادت امام حسن عسگری (ع)، امامت امام زمان (عج) و دوره غیبت صغری آغاز شد که در این دوره امام با چهار نایب خاص با یاران و پیروانش ارتباط برقرار می کرد و بعد از۶۹ سال و چند ماه این ارتباط قطع شد و دوره غیبت کبری آغاز و تاکنون ادامه دارد.

نجاتی در خصوص فلسفه غیبت مطالبی را بیان کرد و گفت: مسئله غیبت امام زمان(عج) را می توان از رازهای غیبی خداوند دانست که آگاهی بر حقیقت و اسرار آن فراتر از توان و ظرفیت فکری بشر است، ولی با استناد به براهین عقلی و نقلی می دانیم که همه افعال الهی مشتمل بر حکمت ها و مصالحی است که تضمین کننده سعادت بشر می باشند، هر چند علم و آگاهی بشر از درک کامل آن ناتوان باشد.

وی ادامه داد: همان گونه که قبلا بیان شد، وجود امام زمان(عج) که نمونه تمام عیار انسان کامل است فلسفه حیات و زندگی است و اگر وجود چنین انسانی نباشد، حیات به منزله کالبدی بی جان و بیابانی خشک و سوزان است.

مدرس بومی استان مرکزی در ادامه گفت: از مهمترین اسرار غیبت امام عصر(عج) می توان به مواردی مثل: سری از اسرار الهی، حفظ جان امام، استقلال و نبودن تحت پیمان دیگران، آزمایش مردم، تادیب مردم و فراهم نبودن زمینه سیاسی و اجتماعی برای جهانی شدن اسلام اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا