اخبارکردستان

برنامه های بنیاد در کردستان متناسب با زیست بوم استان تدوین می شود

معاون امور استان های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) عنوان کرد: در استان‌های مرزی علاوه بر برنامه های ملی مانند استان کردستان بخشی از برنامه ها به اقتضای شرایط بوم استان تهیه و تدوین خواهد شد.

حسن کاشی معاون امور استان های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در مصاحبه با روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کردستان اظهار داشت: شورای برنامه‌ریزی مناطق حومه در پنج نقطه از کشور سالانه یکی إلی دو جلسه برگزار می‌کند که در این شورا معمولا مسائل کلیدی و اساسی که نیازمند به تصمیم گیری و رفع مشکل در بنیاد مرکز می‌باشد طرح موضوع می‌شود و با همفکری و تبادل نظر همکارانی که عضو این مناطق هستند گفتگو می‌شود و جمع‌بندی آن در شورای معاونین بنیاد مطرح می‌شود.

معاون امور استان های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) تصریح کرد: جلسه‌ای که به میزبانی استان کردستان در خدمت دوستان شورای برنامه‌ریزی منطقه پنج کشور داشتیم؛ موضوع آن مربوط به بحث بررسی پیش نویس برنامه راهبردی بنیاد مبتنی بر گام دوم انقلاب بود.

کاشی عنوان کرد: بیش از بیست سال بنیاد در کشور در حوزه مهدویت فعالیت می‌کند؛ فعالیتهای فرهنگی، آموزشی، تبلیغی، ترویجی؛ اما این فعالیت‌ها مبتنی بر یک برنامه بلند مدت نبوده است؛ لذا پیش نویسی تهیه شده مبتنی بر مسائل و اهداف ماموریتی که بنیاد مدنظرش است .

وی در ادامه ابراز داشت: بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب که این بیانیه در این برنامه پیش نویس شده در استانهای مختلف اول طرح موضوع و بررسی شده و در نهایت در شورای برنامه‌ریزی مناطق گفتگو خواهد شد و بعد از آن جمع‌بندی در جلسه شورای معاونین و هیئت مدیره بنیاد مطرح می شود.

امور استان های بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) بیان نمود: بعد از نهایی شدن پیش نویسی برنامه بلند مدت در جلسه هیئت مدیره مبنای عمل عملکرد استان‌ها با کل بنیاد کشور فرا خواهد گرفت.

کاشی اضافه کرد: در استان‌های مرزی علاوه بر برنامه های ملی مانند استان کردستان استان‌هایی که اهل تسنن و یا اهل تشیع در آن حضور دارند علی القاعده یک سری برنامه‌ها برنامه‌های ملی است که به صورت عمومی در همه استان‌ها انجام خواهد شد؛ و یک سری برنامه‌ها می‌باشد که به اقتضای شرایط بوم استان تهیه و تدوین خواهد شد که با همکاری دفاتر بنیاد استان ها است.

وی در پایان افزود: الحمدلله در بنیاد استان کردستان هم در این زمینه اقدامات موثری صورت گرفته است که مدیر بنیاد در طی گزارشی از اهم فعالیت‌های خود را مطرح کردند؛ امیدوار هستیم که این برنامه سرچشمه حرکت‌های نوید و جدیدی باشد برای کار در حوزه مهدویت و انشالله زمینه سازی برای ظهور حضرت ولیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا