اخبارمرکزی

بعثت مقدمه ظهور است

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، کلاس پرده خوانی با حضور میترا نجاتی از اساتید بومی استان روز شنبه ۳۰ اردیبهشت ماه در کانون مهدویت اراک برگزار شد.
این کلاس در راستای ترویج و گسترش فرهنگ والای مهدویت و انتظار در استان مرکزی توسط اساتید بومی استان برای مخاطبان در گروه های سنی مختلف اجرا می شود و مورد استقبال مردم قرار گرفته است.
محورکلاس پرده خوانی مهدویت موضوعاتی پیرامون معارف مهدویت و انتظار و وظایف منتظران مورد بحث قرار می گیرد و در هر کلاس معمولا یکی از مباحث برای حاضرین مطرح و مسائل جذابی بیان می شود.
در این کلاس نجاتی مطالبی را در خصوص رسالت نبوی و بعثت پیامبر(ص) بیان کرد و گفت: ماجرای بعثت حضرت پیامبر (ص)، با نقل های متفاوتی روایت شده است و توحید، اصلی ترین و مهم ترین پیام بعثت است، در قرآن کریم، اصل توحید، ساختار کلی همه آیات است و نخستین پیام همه پیامبران پیشین نیز اصل توحید بوده است.
این استاد بومی استان افزود: در آیه ۱۶۴ سوره آل عمران خداوند می فرماید: خدا بر اهل ایمان منّت گذاشت که رسولی از خودشان در میان آنان برانگیخت که بر آنها آیات او را تلاوت می‌کند و آنان را پاک می‌گرداند و به آنها علم کتاب (احکام شریعت) و حقایق حکمت می‌آموزد، و همانا پیش از آن در گمراهی آشکار بودند..
وی افزود: هدف از بعثت این بود که تزکیه نفوس، خودخواهی ها، ریاست طلبی ها و خودبینی ها از بین برود،که این خود مقدمه ظهور می باشد، پس بعثت مقدمه ظهور است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا