اخبارمرکزی

بازدید مدیران دفاتر شهرستانی بنیاد استان مرکزی از موزه دفاع مقدس

همزمان با ایام آزادسازی خرمشهر به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی و همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی جمعی از مدیران دفاتر شهرستانی بنیاد از باغ موزه دفاع مقدس شهرستان اراک بازدید کردند و با آرمانهای شهدا تجدید میثاق کردند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، همزمان با ایام آزادسازی خرمشهر به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی و همکاری اداره کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان مرکزی جمعی از مدیران دفاتر شهرستانی بنیاد استان مرکزی از باغ موزه دفاع مقدس شهرستان اراک بازدید کردند.

در این برنامه توضیحات مسئولین و روایتگران باغ موزه دفال مقدس مدیران را با ایثارگری ها و فداکاری های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس در مناطق جنگی آشنا کرد. در این بازدید بر توانائیهای خاص رزمندگان در تبدیل تحریم ها و مشکلات به فرصت تاکید شده و ساخت تجهیزات نظامی به روز با کمترین امکانات تبیین شد. همچنین مدیران با حضور در کنار مزار شهدای گمنام باغ موزه دفاع مقدس با آرمان‌های شهدا تجدید میثاق نمودند.

باغ موزه دفاع مقدس استان مرکزی در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع احداث شده است و برخی از بخش‌های آن شامل فضای سبز، نگارخانه، سالن آمفی تئاتر و ۴۲ غرفه از اسناد و عکس‌های معرف نقش استان مرکزی در هشت سال دفاع مقدس می‌شود.

کانال ارتباطی فکه و شلمچه، یادمان شهدا و ۲۵۰۰ متر سنگ‌فرش در این موزه طراحی شده است، ۱۰ قاب نقاشی سیاه‌قلم از شهداری مدافع حرم، ۳۳ قبضه اسلحه سبک، یک دستگاه موتور تریل اهدایی، یک کیوسک تلفن و اسناد و مدارک اسرای عراقی، از جمله اشیای به نمایش گذاشته شده در این باغ موزه هستند.

باغ موزه دفاع مقدس به‌عنوان یکی از مکان های دیدنی اراک شناخته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا