اخبارکرمان

برنامه های نیمه شعبان استان کرمان تشریح شد

 به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، حجت‌الاسلام محمد رنجبر معاون فرهنگی و آموزش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان به تشریح فعالیت‌های بنیاد در ایام نیمه شعبان پرداخت و گفت: برنامه‌ها در چهار عنوان فضای مجازی، مسابقات، مراسم و تبلیغات طرح‌ریزی و در شورای سیاستگذاری تصویب شده که در ذیل این چهار عنوان برنامه‌های متعددی اجرا می‌شود.

وی افزود: در بخش فضای مجازی، برنامه‌ها به دو بخش تولید محتوا و باز نشر محصولات تولیدی تقسیم می‌شوند و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی(عج) هر سال بسته‌هایی شامل مسابقه، کتاب، مجله، پوستر، عکس و کلیپ کوتاه به استان‌ها ارسال می‌کند. همچنین بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان در مرکز استان نیز در ذیل فضای مجازی، پویش «نصب پرچم» را برگزار می‌‌کند. در این پویش مردم در منزل، مسجد، مدرسه و… پرچم‌های مهدوی نصب کرده و عکس آن را ارسال می‌کنند و با هماهنگی‌های انجام شده، پرچم‌های مهدوی با تخفیف ویژه در اختیار مردم قرار می‌گیرد.

رنجبر با بیان اینکه در بخش مسابقات، برگزاری مسابقات رادیویی و تلویزیونی در نظر گرفته است، تصریح کرد: مسابقه کتابخوانی از کتاب «هیچ کس به من نگفت» تألیف حجت‌الاسلام حسن محمودی، ویژه نوجوانان و جوانان برگزار می‌شود. حدود هشت هزار جلد از این کتاب برای این مسابقه در نظر گرفته شده که تاکنون پنج هزار جلد آن توسط رابطان بنیاد در شهرستان‌ها توزیع شده که با تخفیف ۵۰ درصد در اختیار مردم قرار می‌گیرد و استقبال خوبی شده است.

وی از حضور پنج کارشناسی مهدویت از مرکز تخصصی مهدویت قم در استان خبر داد و اظهار کرد: در ایام نیمه نیمه شعبان سه کارشناس در شهرستان‌ها و دو کارشناس در مرکز استان برای پاسخگویی به شبهات و برپایی گفتمان مهدوی در مدارس، تکایا و مساجد حضور می‌یابند.

رنجبر از تشکیل ستاد شعبانیه در شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خبر داد و افزود: جشن‌های محوری شهر کرمان از سوی این ستاد با هماهنگی بنیاد برنامه‌ریزی و با همکاری مساجد و هیئت‌ها در مکان‌های شاخصی همچون گلزار شهدا، بوستان مادر و… برگزار می‌شود.

وی برگزاری نشست‌های مهدوی در مدارس، دانشگاه‌ها، ادارات و مساجد، برگزاری صبحگاه مهدوی در مراکز نظامی و انتظامی، برگزاری اجتماع بزرگ یاوران مهدوی را از جمله برنامه‌های ایام شعبانیه در کرمان برشمرد و تصریح کرد: یک تجمع حدود ۲ هزار نفری بانوان مهدوی با هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش عصر روز نیمه شعبان برگزار در شهر کرمان برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان تصریح کرد: مانند سال گذشته یک خیابان شهر کرمان برای پیاده‌روی خانودگی اختصاص داده می‌شود و در کنار آن موکب‌های فرهنگی و پذیرایی برپا می‌شود. همچنین تبلیغات میدانی و فضاسازی شهری نیز از سوی شهرداری و شورای هماهنگی ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه کتاب مهدوی ویژه ادارات برگزار و کتاب‌هایی با تخفیف ۳۰ درصد در ادارات عرضه می‌شود، گفت: برنامه‌ریزی‌ها برای حضور مردم در جشن‌های مختلف نیمه شعبان است. سال‌های گذشته به دلیل کرونا، پویش جشن‌های خانگی برگزار می‌شد اما با اتمام این بیماری، مردم پای کار برگزاری مراسم هستند.

حجت‌الاسلام رنجبر در پایان اظهار کرد: یک واحد کودک و نوجوان در بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) در کرمان فعال است که فعالیت‌های مهدوی را در طول سال انجام می‌دهد. این واحد در ایام نیمه شعبان پنج موکب را با هماهنگی مساجد و ائمه جماعت در پنج منطقه شهر کرمان برپا می‌کند و مربیان در موکب حضور یافته و برنامه‌هایی همچون نقاشی، قصه‌گویی، دلنوشته و… با موضوع مهدویت را برای کودکان اجرا می‌کنند.

منبع: خبرگزاری ایکنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا