اخبارقم

برگزاری ویژه برنامه سالروز تخریب قبور مطهر ائمه(ع) بقیع در بنیاد استان قم

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم، ویژه برنامه سالروز تخریب قبور مطهر ائمه(ع) بقیع با حضور حجت الاسلام شهیدی مدیر بنیاد استان و جمعی از همکاران در روز چهارشنبه بیست و نهم فروردین در محل بنیاد استان قم برگزار شد.

در ابتدای این مراسم حجت الاسلام شهیدی مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم طی سخنان کوتاه گفت: تخریب قبور ائمه بقیع(ع) یاد آور مظلومیت جریان حق و اهل بیت(ع) است. جریان منفور وهابیت همیشه در تلاش بوده است تا با آموزه های اصیل اسلام و تشیع مقابله کند و به اسم دین مقابل دین قرار گیرد.

وی در ادامه اظهار داشت: نکته مهم و قابل تأمل برخورد دوگانه و عجیب جریان وهابیت با موضوعات مختلف است. این جریان انحرافی از طرفی به بهانه‌ مبارزه با شرک و بت‌پرستی، اقدام به تخریب قبور اهل بیت(ع) در بقیع می‌کند و حرم امامین عسکریین(ع) در سامرا را منهدم می نماید و هر روز برای آسیب زدن به حرم های اهل بیت(ع) تلاش می‌کند، ولی از طرف دیگر، برای بزرگان خود مقبره می سازند و دیگر این مقبره ها نماد شرک تلقی نمی‌شود و با آنها کاری ندارند. البته جریان وهابیت در طول سال های مختلف در تلاش بوده است که با ایجاد شبهات گوناگون به شیعه و مهدویت آسیب بزند. اما با هوشیاری عالمان دین و مراکز مختلف این کار آنها تا حدودی خنثی شده است و ما باید تلاش کنیم آثار تولید شده در موضوع پاسخ گویی به شبهات دینی و مهدوی را به درستی معرفی و نشر دهیم.

در پایان ذکر توسل به اهل بیت(ع) و عرض تسلیت به محضر امام عصر(عج) به خاطر مصیبت تخریب قبور مطهر ائمه بقیع، با نوای مداح اهل بیت(ع) برادر آقاخانی انجام شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا