دسته‌بندی نشده

سید حسن عاملی: اندیشه‌های لیبرالیسم و وهابیسم شکست خوردند

امام جمعه اردبیل: اندیشه‌های لیبرالیسم و وهابیسم شکست خورده‌اند و دیگر نمی‌توانند در جهان حاکمیت داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) استان اردبیل، سید حسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه‌های نماز جمعه دهم آذرماه اظهار داشت: از روایات معلوم می‌شود که تمام افکار و مشارب فکری قبل از ظهور امام زمان(عج) سرکار خواهند آمد سپس شکست خورده از بین خواهند رفت تا هیچ مکتبی بعد از آمدن امام زمان(عج) نگوید اگر ما مدیریت می‌کردیم موفق می‌شدیم.

وی افزود: اندیشه نازیسم آمد میلیون‌ها انسان را به کام مرگ فرستاد و رفت، عنصریسم و نژادپرستی آمد و میلیون‌ها کشته دست انسان گذاشت و رفت، کمونیسم آمد و بدبختی بزرگی برای بشریت درست کرد و در اثر آن بسیاری از انسان‌های نخبه جان خود را از دست دادند، بلکه آمد خرابی‌های عظیم درست کرد و رفت.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: وهابیسم آمد جان هزاران هزار انسان را با توهم گرفت و با خشن‌ترین رفتار انسان‌های بی‌گناه را در حد وسیعی کشت، پول افسانه ای برای این اندیشه صرف شد و با روسیاهی رفت.

وی افزود: در این بین یک اندیشه کاملاً مقاومت کرد و بلکه گفت من تا آخر تاریخ هستم، بلکه خودم آخر تاریخ هستم چون تاریخ با درگیری بین مشارب و افکار درست می شود در حالیکه من پیشرفته ترین مدل توسعه دنیا هستم و درگیری با وجود من امکان ندارد.

این اندیشه همان اندیشه حاکم بر غرب یعنی لیبرالیسم جدید است. پیامبر این اندیشه (فوکو یاما) گفته بود که با این اندیشه تاریخ به پایان می‌رسد چون تاریخ در اثر درگیری ها درست می‌شود در حالی که اندیشه لیبرالیسم آخرین صورت توسعه آرمانی برای انسان‌ها است و بعد از آن هیچ فکری نمی‌تواند در برابر آن مقاومت و ایجاد درگیری کند تا تاریخ ادامه یابد.

آیت‌الله عاملی گفت: اما حادثه غزه این اندیشه را بتمامه و کماله و برمته و بحزافیره به خزانه تاریخ فرستاد! و افتضاحی برای این اندیشه درست شد که به هیچ وجه قابل ترمیم نخواهد بود.

وی افزود: وهابی‌ها می‌گفتند که استکبار و آمریکا شیعه را درست کرده‌اند تا میان امت ایجاد اختلاف کنند، در جریان غزه به غیر از شیعه کسی جلو نیامد. حالا اینها ساکت شده‌اند. از یک طرف حزب‌الله از یک طرف انصارالله است. من نمی‌خواهم تطبیق کنم به هیچ وجه، ولی می‌گویند امام زمان(عج) یک جناح دارد از شرق و یک جناح دارد از غرب.

وی افزود: ما نمی‌دانیم آن چیست، ما اصلاً اطلاع نداریم که این‌ها کدام جناح‌ها هستند، اما در حال حاضر ما این را می‌بینیم که در مقابل این ذلت مسلمان‌ها این دو گروه به جوشش آمده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا