اخبارمرکزی

آموزش ضرورت مباحث مهدویت، برای مادران مهد مهدوی یاران آفتاب استان مرکزی

به گزارش روابط عمومی بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) استان مرکزی، کلاس آموزش ضرورت مباحث مهدویت، برای مادران نوآموزان مهد و پیش دبستانی یاران آفتاب شهرستان اراک استان مرکزی با حضور میترا نجاتی از مدرسین بومی استان برگزار شد.

در این کلاس نجاتی گفت: پدر، مادر و نهاد خانواده یکی از مولفه های مهم در امر تربیتی کودکان در ایام غیبت هستند، که با آموزش مهارت های لازم برای تربیت مهدوی و چگونگی استفاه از این مهارت ها در امر تربیت مهدوی و با ارائه راهکارهای مناسب می توانند نقش موثر و مهمی در تربیت نوجوان و جوانان و نسل منتظر داشته باشند.

این مدرس بومی استان افزود: پدر و مادر مهم ترین مربیان فرزندان هستند، مسلما زمانی که والدین به عنوان مربی، بخواهند فرزندان خود را به عنوان یک منتظر حقیقی تربیت کنند، ابتدا لازم است خود براساس شاخص های مهدوی تربیت شده باشند، چرا که فرزندان ما رفتار، گفتار و کردار ما را الگو قرار می دهند و جلوه عملی زوایای مختلف شخصیت ما هستند، چرا که می فرمایند:الولد سر ابیه.

وی ادامه داد: مربی در فرهنگ اسلامی، یک رکن اصلی در شیوه تربیت است و والدین و مربیان می توانند با کسب مهارت های تربیت مهدوی و تلاش برای پرورش آن، زمینه ساز تربیت منتظران حقیقی باشند و این کار را باید به صورت گام به گام طبقه بندی کنند و برای آموزش به کودکان شرایط سنی را در نظر بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا