اخبارخراسان رضوی

پنجشنبه های مهدوی در مسجد الرضا(ع) مشهد برگزار می شود

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان خراسان رضوی، پنجشنبه های مهدوی در مسجد الرضا(ع) مشهد خیایان احمدآباد با حضور حجت الاسلام والمسلمین محمدهادی رجایی خراسانی کارشناس بنیاد برگزار می شود.

پنجشنبه های مهدوی در مسجد الرضا(ع) از شهریور ماه سال ۱۴۰۲ بعد از نماز ظهر و عصر با موضوع تبیین معارف امامت و مهدویت و با بیان رجایی خراسانی بصورت مستمر اجرا می شود.

رجایی خراسانی به بررسی و بیان موضوعاتی همچون امام مهدی(عج) در آیات قرآن کریم و روایات اهل تسنن و شعیان پرداخته است و با شرح و توضیح آیات درسهای کاربردی برای زندگی منتظران برداشت کرده است.

وی به بحث رجعت و ظهور و قیام امام نیز پرداخته است و از امکان رجعت و هدف آن و راهکارهایی که از رجعت کنندگان باشیم بیان نموده است و از قیام جهانی امام و ابعاد و ویژگی های آن سخن گفته است.

کارشناس مهدویت استان به موضوع آسیب شناسی مهدویت نیز در پنجشنبه های مهدوی در مسجد الرضا(ع) پرداخته است و ضمن تبیین آنها راه هایی برای دچار نشدن به آسیبها بیان نموده است.

رجایی خراسانی از علایم و شرایط نیز سخن گفته و ضمن بیان تفاوت علایم با شرایط ظهور به بررسی موارد علایم حتمی و شرایط ظهور پرداخته و از نقش یاران و اهمیت آمادگی عمومی مردم جهان برای پذیرش و یاری قیام موعود سخن گفته است.

قابل ذکر است که جلسات پنجشنبه های مهدوی در مسجد الرضا(ع) بصورت مستمر و همراه اقامه نماز جماعت توسط کارشناس مهدویت بوده و با پرسش و پاسخ و معرفی کتابهای مرتبط با موضوع جلسه همراه است.

پنجشنبه های مهدوی در مسجد الرضا(ع) مشهد برگزار می شود

پنجشنبه های مهدوی در مسجد الرضا(ع) مشهد برگزار می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا