اخبارکرمان

سومین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، روز سه شنبه چهارم اردیبهشت ماه جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد استان کرمان با حضور مدیر و کارکنان بنیاد تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد استان در خصوص فضائل و رذائل اخلاتی نکاتی را متذکر شد.

حجت الاسلام عربپور گفت: به طور طبیعی آنان که مدّعی محبت و دوستی با خدای متعال هستند باید نشانه ها و علائمی را دارا باشند که  با وجود آن علائم بتوان به درستی ادعای ایشان در مورد دوستی با خدا حکم کرد و همچنین روشن است که این نشانه ها همانند اصل محبّت دارای شدّت و ضعف است.

وی بیان داشت: فضائل به کارهای نیک و پسندیده‌ای گفته می‌شود که خداوند آن کارها را تأیید و تصدیق کرده و در آیات شریف قرآن کریم ما را به انجام آنها دعوت نموده است، مانند: گذشت، فداکاری، نیکی به دیگران، تواضع، ایمان داشتن به خدا، وفاداری و… . و همچنین رذائل اخلاقی به کارهای زشت و بدی گفته می‌شود که خداوند حکیم ما را از انجام آن کارها نهی کرده و در آیات قرآن کریم ما را از انجام آنها باز داشته است، مانند غیبت، گناه، تهمت، سخن چینی، دروغ و… .

عربپور در ادامه تشریح کرد: فضائل یا رذائل اخلاقی هستند که حالت صفت و ملکه‌ای نفسانی را در انسان ایجاد می‌کنند و بر تمام امورات زندگی تأثیر می‌گذارند.

در ادامه جلسه حجت الاسلام سعید مصوبات جلسه قبل را مرور و هر یک از کارشناسان نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را در مورد برنامه های بنیاد به خصوص نمون برگ خود ارزیابی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) ارائه نمودند.

سومین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد کرمان برگزار شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا