اخباریزد

اولین جلسه شورای سیاستگذاری فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال ۱۴۰۲ برگزار شد

اولین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان در سال ۱۴۰2 به ریاست آیت الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه شهر یزد و با حضور اعضاء و مدعوین در روز دوشنبه مورخ 19 تیرماه در محل دفتر نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان به ریاست آیت‌الله ناصری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد و با حضور اعضاء و مدعوین در محل دفتر نماینده ولی‌فقیه در استان در صبح روز دوشنبه ۱۹تیرماه ۱۴۰۲ برگزار شد.

اولین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402

آیت الله ناصری ضمن خیرمقدم به حضار در جلسه و تبریک اعیاد ولایت و تشکر ویژه از مدیر بنیاد استان و همکارانشان و مسئولین آموزش و پرورش که به اجرای برنامه‌های مهدویت کمک کردند، گفت: با مشاهده گزارش عملکرد بنیاد در سال گذشته مشخص می‌شود که الحمدلله فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است. جلسات و فعالیت‌ها باید مورد بازخوانی و ارزیابی قرار گیرد که آیا این فعالیت‌ها در راستای مسئله مهدویت و در راستای حفظ اعتقاد به امامت و ولایت و در راه تثبیت نظام الهی اثرگذار بوده‌است یا خیر؟ در میدان جامعه باید اثرات کارها را ببینیم و بعد از جلسات ارزیابی صورت گیرد تا ببینیم چقدر موفق بودیم. این ارزیابی باید کمیت و کیفیت را مورد ارزیابی قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: اگر مجموع این فعالیت‌های ارائه شده مورد ارزیابی قرار گرفته که این جلسات بر روی افراد در زمینه‌های ولایت و مهدویت چند درصد آگاهی بخشی داشته است و چقدر این افراد در جامعه اثربخش هستند، کار بسیار پسندیده‌ای است. باید برنامه‌ریزی به شکلی باشد که این فعالیت‌ها ثمرات بیشتری داشته باشند.

وی افزود: این ارزیابی و آزمون منجر به برنامه‌ریزی دقیق‌تر برای سال‌های آینده می‌گردد و باعث افزایش اثرگذاری این فعالیت‌ها می‌شود. نباید صرفا به آمار اکتفا کنیم.

وی گفت: بارها عنوان شده است یکی از مسائلی که دشمن بر روی آن حساس و در حال برنامه‌ریزی است، مسئله معرفت‌شناسی و معرفت خداشناسی است، اگر می‌خواهیم در مهدویت موفق شویم باید اول معرفت‌شناسی را تقویت کنیم. امیرالمؤمنین در خطبه نهج‌البلاغه می‌فرماید:« أَوَّلُ اَلدِّینِ مَعْرِفَتُهُ» یعنی قدم اول معرفت و شناخت خداست.

آیت الله ناصری در شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان

رئیس شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان تأکید کرد: بچه‌های ما نباید مجهول الهویه باشند تا دشمن بتواند اثرگذار باشد، خود ما باید به بچه‌ها هویت بدهیم و خدا و اهل‌بیت و امام زمان(عج) را به آنان بشناسانیم و آن‌ها را متوجه خدا کنیم. برنامه‌های تحولی در آموزش و پرورش با خداشناسی آغاز گردد.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد با بیان پیشنهاد خود به آموزش و پرورش و بنیاد حضرت مهدی موعود(عج)،  افزود: از فرصت تابستان استفاده شود، چون دانش‌آموزان زیادی هستند که با فعالیت‌های مذهبی و فرهنگی خارج از مدرسه ارتباطی ندارند، در بعضی کلاس‌ها و جلسات مذهبی حضور ندارند اما در مدرسه حضور دارند. دو مورد که شامل برنامه‌ریزی برای توانمندسازی معلم‌ها در زمینه دروس خداشناسی و دروس مرتبط با تربیت دینی بچه‌ها و همچنین برقراری جلسات اولیا با حضور افراد و سخنرانانی که اثرگذار هستند و باعث ایجاد تحول در تربیت فرزندان می‌شوند در دستور کار آموزش و پرورش و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) قرار گیرد.

آیت‌الله ناصری در ادامه گفت: افرادی که به سخنرانی می‌پردازند باید در خانواده‌ها نسبت به تربیت دینی فرزندانشان احساس نیاز ایجاد کنند و آن‌ها احساس کنند تربیت دینی فرزندان لازم است. مادر و پدر شاید معتقد نباشند یا پایه اعتقادی ضعیفی داشته باشند اما باید به این باور برسند که فرزندان باید در راه دین و خداشناسی قرار گیرند.

آیت الله ناصری اظهار کرد: اگر بتوانیم خانواده‌ها را متقاعد کنیم که دانش‌آموزان در صورت دیندار بودن در جامعه مؤثر هستند و این عقیده را در ذهن پدر و مادر‌ها قرار دهیم و احساس مسئولیت نسبت به بچه داشته باشند، بعد می‌توانیم خیلی کارهای مؤثر انجام دهیم.

امام جمعه یزد اظهار کرد: همه دستگاه‌ها از جمله ستاد اقامه نماز، آموزش و پرورش، سازمان تبلیغات، حوزه علمیه و بنیاد حضرت مهدی(عج) باید با همکاری هم این فعالیت و برنامه‌ریزی را ترتیب اثر دهند.

محمود رستگاری دبیر شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد ضمن خیرمقدم خدمت مدعوین حاضر در جلسه و تشکر از حضرت آیت الله ناصری نماینده محترم ولی‌فقیه در استان  و تبریک دهه امامت گفت: این جلسه با هدف ارائه گزارش مختصری از فعالیت‌های ۱۴۰۱ و ارائه کلیات برنامه‌های ۱۴۰۲، بررسی و تصویب طرح معلم زمینه‌ساز ظهور، ارائه گزارشی از روند اقدامات انجامی در طرح روشنا و تجلیل از دستگاه‌های فعال در عرصه مهدویت در سال ۱۴۰۱ برنامه‌ریزی شده است.

اولین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402

رستگاری مدیر بنیاد استان گفت: همانطور که استحضار دارید با رهنمودها و عنایات حضرت آیت‌الله ناصری و همراهی و همفکری اعضاء شورا و ضمنا تلاش و کوشش تشکل‌های مهدوی در استان، با ارزیابی صورت گرفته توسط بنیاد حضرت مهدی موعود(عج) کشور، استان یزد در حوزه فعالیت‌های مهدوی به عنوان «شایسته تقدیر» معرفی شده است. این نتیجه در سال ۱۴۰۱ حاصل تلاش همه دستگاه‌های استان بوده است.

اولین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402

وی با اشاره به طرح فرزندآوری و تربیت نسل صالح منتظر (روشنا) گفت: جلساتی با دفتر امور اجتماعی استانداری داشتیم که امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها این طرح به خوبی انجام شود.

اولین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402

در ادامه رسول نصیری معاون دفتر امور اجتماعی استانداری یزد به گزارش اقدامات انجامی در طرح روشنا پرداخت و حمید رستگاری معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد استان نیز به تشریح طرح معلم زمینه‌ساز ظهور پرداخت.

اولین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402

اولین جلسه شورای سیاستگذاری و پشتیبانی فعالیت‌های مهدوی استان یزد در سال 1402

در پایان از تعدادی مدیران دستگاه‌های اجرایی که در فعالیت‌های مهدوی در سال گذشته فعالیت پررنگی داشتند با اهدا لوح تقدیر با امضاء نماینده محترم ولی‌فقیه در استان و استاندار محترم یزد و اهدا هدایایی تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا