اخباریزد

اولین جلسه شورای مهدویت اداره کل آموزش و پرورش یزد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد، اولین جلسه شورای مهدویت اداره کل آموزش و پرورش یزد در روز دوم اردیبهشت ماه در محل اداره کل آموزش و پرورش استان برگزار شد.

محمود رستگاری مدیر بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان یزد ضمن اشاره به اجرای موفقیت آمیز طرح بوستان مهدوی گفت: برای اولین بار این طرح در تابستان ۱۴۰۲ با رویکرد مهدوی به همراه اجرای برنامه‌های متنوع و شاد فرهنگی و ورزشی آغاز به کار کرد. بوستان مهدوی سال گذشته در دو مدرسه برگزار شد. با توجه به استقبال مردم از این طرح، در سال ۱۴۰۳ بنیاد استان آمادگی لازم جهت اجرای این طرح در چهار مدرسه دارد.

مدیر بنیاد استان ضمن یادآوری برگزاری دوره تربیت معلم زمینه ساز ظهور، گفت: با توجه به آموزش بیش از ۱۴۰ مربی مهدویت در سال گذشته با حضور اساتید مرکز تخصصی مهدویت قم، هدف ما اجرای طرح یاران موعود در بیش از ۲۰۰ مدرسه است.

حسن عبداللهیان معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: خوشبختانه دعای ندبه مدارس با استقبال بی نظیر دانش آموزان و والدین در مدارس مختلف استان یزد برگزار شد و به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان و سازمان تبلیغات اسلامی یزد، سخنران و مداح به صورت رایگان به مدارس اعزام گردید.

سعید غفاریان، رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره کل آموزش و پرورش استان یزد گفت: صبحگاه مدارس استان در روز‌های دوشنبه به امام زمان(عج) تعلق دارد که با عنوان «صبحگاه انتظار» با حضور خدام افتخاری مسجد مقدس جمکران هر هفته برگزار می شود.

مجتبی بهجت، مسئول دبیرخانه طرح تربیت مهدوی اداره‌کل آموزش و پرورش استان یزد نیز گفت: دهمین جشنواره بیعت در غربت با برگزاری بیش از ۱۲ کارگاه برای تبیین رشته‌ها و مواردی که باید لحاظ شود در سال گذشته آغاز به کار کرد و برخی آزمون‌های این جشنواره به صورت مجازی و حضوری برگزار شد.

بهجت اضافه کرد: در نهایت نفرات برتر هر رشته مشخص شدند که به نفرات اول سفر مشهد مقدس، نفرات دوم جوایز غیرنقدی یا اردوی زیارتی قم و جمکران اهدا شد. بیش از پنج هزار دانش‌آموز دختر در این دوره شرکت کردند که ۵۵ نفر حائز رتبه اول، ۱۲۳ نفر حائز رتبه دوم و ۱۰۵ نفر حائز رتبه سوم شدند.

اولین جلسه شورای مهدویت اداره کل آموزش و پرورش یزد برگزار شد اولین جلسه شورای مهدویت اداره کل آموزش و پرورش یزد برگزار شد. اولین جلسه شورای مهدویت اداره کل آموزش و پرورش یزد برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا