اخبارهرمزگان

اولین نشست اختصاصی فعالین حوزه مهدویت با امام جمعه بندرعباس برگزار شد

به همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، اولین نشست تخصصی فعالین حوزه مهدویت با نماینده ولی فقیه در هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان هرمزگان، اولین نشست اختصاصی فعالین حوزه مهدویت با حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و  امام جمعه بندرعباس ظهر روز یکشنبه سیزدهم اسفند ماه برگزار شد.

اولین نشست اختصاصی فعالین حوزه مهدویت با امام جمعه بندرعباس برگزار شد

امیرمحمد رضایی زارعی سرپرست بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان هرمزگان، ضمن خیر مقدم به پاس حضور فعالین حوزه مهدویت در این جلسه به شرح عملکرد ۴۴روزه بنیاد از زمان انتصاب خود پرداخت و گفت: یکی از اقدامات انجام شده شناسایی و شبکه سازی ۳۰۰ فعال حوزه مهدویت در بندرعباس میباشد که هدف ما شناسایی و شبکه سازی ۱۰ هزار فعال حوزه مهدویتِ استان هرمزگان و توانمندسازی و آموزش این افراد تا پایان سال ۱۴۰۳ خواهدبود.

رضایی زارعی گفت: برگزاری جلسات متعدد با نهاد ها و ارگان ها بویژه دانشگاه هرمزگان در راستای فعال سازی کانون های مهدویت دانشگاه و جلسه با استانداری، صدا و سیما، حوزه علمیه، اداره اوقاف و امورخیریه، سازمان تبلیغات، دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد، مرکز کتابخانه های عمومی و … به جهت همکاری در پیشبرد اهداف و مشارکت در برنامه های حوزه مهدویت از دیگر برنامه های انجام شده در طی این مدت بود.

وی در رابطه با فعالیت های انجام شده بنیاد استان در دهه امامت گفت: بالغ بر ۱۵ برنامه از برگزاری جشن و کارگاه آموزشی در مساجد و دانشگاه در استان و شهرستان با حضور اساتید مجرب برگزار شد.

اولین نشست اختصاصی فعالین حوزه مهدویت با امام جمعه بندرعباس برگزار شد

سرپرست بنیاد استان در رابطه با برنامه های پیش روی بنیاد بیان کرد: اجرای برنامه های متعدد با حضور اساتید شاخص در ایام ماه مبارک رمضان و برگزاری همایش بزرگ وقف و مهدویت با حضور فعالین حوزه مهدویت و تقدیر از فعالین این حوزه از برنامه های پیش روی بنیاد خواهد بود.

سپس عباسی مسئول مسجد حضرت مهدی موعود(عج) بندرعباس و فعال حوزه مهدویت به شرح فعالیت ها و برنامه های اجرایی مسجد پرداخت و افزود: علاوه بر برگزاری برنامه در طی مناسبت ها در مسجد حضرت مهدی موعود(عج)، به همت خیرین و مردم توانستیم ۲ بانوی زندانی را به مبلغ ۶۰ میلیون تومان از زندان آزاد و به آغوش خانواده برگردانیم.

زهرا جامعی دبیر موسسه مردم نهاد دوستداران صاحب عصر(عج)، به عنوان فعال مهدوی در این نشست بیان کرد: سمن دوستداران صاحب عصر(عج) یکی از موسسات فعال و تخصصی حوزه اعتقادی مذهبی است که تا کنون بیش از ۶۰ همایش و کارگاه آموزشی و نشست را در بندرعباس و شهرستان ها تحت عنوان سلسله نشست های مهدوی به همراه تحلیل سینمای معاند هالیوود برگزار کرده و برای جذب مخاطب جوان و دعوت جوانان به حوزه های مهدویت از شیوه های جدید مثل برگزاری کلاس های آموزشی نرم افزارهای گرافیکی در جهت توانمندسازی حرفه ای علاقمندان به صورت رایگان، کارکرده است.

جامعی گفت: با توجه به تلاش دشمن در راستای تحریف واقعیت اسلام و به روز شدن و تبلیغات متعدد در راستای جذب نیروی جوان و در اختیار گرفتن افکار عمومی به مسیر و مقصدِ خود، نیاز است که فعالیت های حوزه مهدویت متناسب با شرایط و اقلیم استان هرمزگان و متناسب به شرایط روز جامعه تغییر و بهبود یابد تا افراد و بویژه جوان هایی که از این حوزه فاصله گرفتند یا شبهاتی دارند ، وارد عرصه مهدویت و توجه به مسائل اعتقادی شوند.

وی افزود: جوانان هر کشور، سرمایه های آینده آن کشور هستند به همین جهت دشمن، تفکر آنان را هدف قرار داده و لازم است، متنوع تر و بیشتر از قبل کار شود. باید در زمینه رسانه و حتی در برگزاری سخنرانی ها و آموزش های مدارس و حتی حمایت های مالی به جهت بهبود عملکرد فعالیت های آموزشی و توانند سازی علمی فعالین این حوزه در راستای هر چه خدمت رسانی بهتر و بیشتر تلاش شود و تمام ارگان ها بدون گارد گرفتن از ایده ها و نظرات مجموعه های همسو بهرمند شوند تا بهترین و با کیفیت ترین خدمات ارائه گردد.

اولین نشست اختصاصی فعالین حوزه مهدویت با امام جمعه بندرعباس برگزار شد

در ادامه حجت الاسلام عبادی زاده نماینده ولی فقیه در هرمزگان ضمن تشکر از ارائه نظرات و مشارکت فعالین در این گفت و گو گفت: این جمع و این گفت وگو ها نشان از مثبت بودن و بهبود عملکرد فعالیت ها در آینده خواهد بود و بودن مدیر جوان و پای کاری در این امر مثل آقای رضایی زارعی سرپرست بنیاد بی شک اتفاقات خوبی را در آینده با این جمع رقم خواهد زد.

وی گفت: کار در حوزه مهدویت به ۲ شکل است یکی شکل و شیوه انجام کار هست و دیگری محتوای قابل ارائه. شکل و شیوه، همین نشست های متعددی که برگزار می کنید و محتوایی یعنی آموزش و تربیت مربی های حوزه مهدویت و ورود برعرصه علمی و آموزشی.

نماینده ولی فقیه افزود: سالانه شاهد نذر و وقف مردم برای امام حسین(ع) در ایام محرم و مناسبت های دیگر هستیم که قابل تقدیر و ستایش است اما در حوزه مهدویت نیز باید نذر مهدوی را برای عموم شفاف سازی و فرهنگ سازی کنیم چرا که اگر چیزی نذر یا وقف امام حسین(ع) شود، تحت هیچ شرایطی نمی توان آن را در مسیر فعالیت و خدمت برای امام زمان خرج و استفاده و مصرف کرد به همین جهت آگاه سازی از شرایط موقوفات مهدوی که دست مردم و فعالین را برای خدمت بیشتر باز می کند باید صورت پذیرد.

حجت الاسلام عبادی زاده بیان کرد: تا پایان سال ۱۴۰۳ به نام ۳۱۳ یارِ صاحب الزمان(عج)، در راستای تشکیل ۳۱۳ کانون مهدوی در کل استان اقدام کنید چرا که اگر هر کانون حداقل ۳۱۳ عضو داشته باشد یک شبکه عظیمی از جمعیت و خادم حوزه مهدویت را تربیت و وارد جامعه می کند ک می توانند مُبلغ و خدمتگزار حضرت صاحب عصر(عج) باشند.

اولین نشست اختصاصی فعالین حوزه مهدویت با امام جمعه بندرعباس برگزار شد

شایان ذکر است این نشست با حضور ۷۰ فعال حوزه مهدویت از بخش خواهران و برادرانِ فعال حوزه علمیه، مدارس، مساجد، دانشگاه ها و نهاد ها بودند که در دفتر نماینده ولی فقیه حاضر شدند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا