اخبارقم

اولین جلسه هماهنگی فعالیت های بنیاد استان قم در عید غدیر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان قم، در روز دوشنبه بیست و یکم خردادماه اولین جلسه هماهنگی فعالیت های بنیاد استان قم در عیدغدیرخم با حضور جمعی از کارکنان این مجموعه در محل بنیاد استان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام محمدی مدیر واحد کودک و نوجوان بنیاد استان قم ضمن اشاره به اهمیت جشن عید غدیر و نقش آفرینی بنیاد استان در این مناسبت گفت: از جمله مناسبت های مهم اسلامی و اعیاد بزرگ دینی عیدغدیر خم می باشد. در این روز ما باید فعالیت هایی در جهت معرفی بیشتر امام زمان(عج) داشته باشیم و تلاش کنیم هم خودمان و هم دیگران در این عید مبارک بیشتر به یاد امام مهدی(عج) باشند چرا که این سیره و روش پیامبر اکرم(ص) بوده است و خود حضرت رسول(ص) در روز غدیر تمام تلاش خود را داشته اند تا مردم امام و مولای خود را به درستی بشناسند و علاوه بر این حضرت در قسمت های مختلف خطبه غدیر از امام عصر(عج) یاد کرده اند، این برای ما درس است.

وی در ادامه افزود: فعالیت های واحد کودک و نوجوان بنیاد استان قم در ایام عیدغدیر بر دو محور قرار دارد: محور اول برنامه های میدانی مانند ایجاد غرفه کودک و نوجوان در جشن غدیر و محور دوم انجام فعالیت غیر حضوری مانند تولید محتوا و پشتیبانی از مربیان کودک و نوجوان جهت انجام فعالیت های مهدوی در این ایام است.

در ادامه غیبی مسئول پشتیبانی بنیاد گفت: امید است با همکاری و همراهی اعضای بنیاد بتوانیم در جشن غدیر خم نقش آفرینی کنیم و در این مسیر گام برداریم. در تلاش هستیم بتوانیم در روز غدیر با راه اندازی یک ایستگاه صلواتی در قسمت ورودی بنیاد به رهگذران خدمات پذیرایی و معرفتی ارائه دهیم.

حجت الاسلام هادی یوسفیان از اعضای بنیاد استان در پایان این جلسه پیشنهاد اطعام مومنین در روز غدیر به نیت سلامتی و فرج امام زمان(عج) را مطرح کرد و نکاتی در رابطه با فرآیند اجرای این طرح و شیوه مشارکت مردم در این اطعام را ارائه داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا