اخبارکرمان

هفدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد استان کرمان برگزار شد

به گزارش بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان، هفدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان با حضور مدیر و کارکنان بنیاد روز سه شنبه هجدهم مهر ماه در محل دفتر بنیاد برگزار شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد استان در خصوص مسائل اخیر و پیروزی جبهه مقاومت و غزه بر علیه اسرائیل غاصب مطالب مبسوطی ایراد نمود و سپس طبق روال همه هفته حجت الاسلام رنجبر در مورد شبهاتی که در عرصه مهدویت وجود دارد مطالبی را مطرح کرد.

رنجبر با بیان اینکه مهدویت در دیدگاه شیعه و سنی به عنوان تقریب مذاهب یاد می شود گفت: مهدویت را همه ادیان و مذاهب قبول دارند و به آن اعتقاد دارند. بین شیعه و اهل سنت یک سری مشترکاتی وجود دارد که یکی از مشترکات می توان به ظهور حضرت اشاره کرد که هم شیعه و هم سنی بر این عقیده اند که ظهور اتفاق می افتد و حضرت مهدی(عج) روزی ظهور خواهند کرد و جهان را پر از عدل و داد می کند.

کارشناس مهدویت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) استان کرمان تشریح کرد: یکی از موضوعات، موضوع دعوت و فراگیر بودن حکومت حضرت مهدی (عج) هست که هم شیعیان قبول دارند و هم اهل سنت.

حجت الاسلام رنجبر در ادامه بیان داشت: یکی دیگر از اشتراکات شیعه و سنی لقب حضرت مهدی(عج) هست که لقب مهدی برای امام زمان(عج) مطرح شده است. وی همچنین در خصوص علام ظهور حضرت و سیحه آسمانی و سفیانی و نزول حضرت عیسی(ع) و اقتدا به امام زمان(عج) مطالبی را بیان کرد.

در ادامه، مصوبات جلسه قبل مرور و هر یک از کارشناسان گزارشی از برنامه های خود ارائه نمودند و در پایان هم حجت الاسلام عربپور مدیر بنیاد استان کرمان ضمن تشکر و جمع بندی نقطه نظرات و پیشنهادهای خود را ارائه نمود.

هفدهمین جلسه شورای برنامه ریزی بنیاد مهدویت کرمان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا